Naše aktivity

Klub pro rodiče
s dětmi do 6 let

 • pozor, 28. 9. máme zavřeno
 • ČTVRTEK 9:30-12:00
 • (kromě letních prázdnin)
 • s sebou: přezůvky pro dítě
 • příspěvek na provoz klubu:
  80 Kč (1 dospělý + 1 dítě)
  110 Kč (1 dospělý + 2 děti)
 • volné hraní dětí a posezení pro rodiče u čaje a kávy
 • součástí je krátký prográmek - společně s rodiči a dětmi tvoříme, zpíváme nebo cvičíme, hrajeme hry nebo se učíme říkanky

Vzdělávací a preventivní činnost

Pořádáme přednášky na různá zajímavá témata. Nejčastěji o výchově, protože to je zásadní téma pro kvalitu rodinného života. Ale je toho více! Připravujeme také workshopy s odlehčenými tématy na téma zdraví, životního stylu apod. Pozvánky najdete v sekci Novinky.

Zaměřujeme se na podporu rodin v jejich samotném fungování, a to nejlépe dříve, než dojde k rozvratu rodiny skrze problémy všeho druhu. Poskytujeme komplexní pomoc rodinám. Naším hlavním úsilím je preventivní působení v oblasti výchovy, zdraví, manželských a rodinných vztahů, dále podpora rodičovských kompetencí, aktivního otcovství, mezigeneračních vztahů.

Naše besedy z oblasti výchovy dětí nabízíme také dalším organizacím a mateřským školám, více info v sekci Vzdělávání.


Poradenství

V případě zájmu (potřeby) nabízíme individuální poradenství v oblasti výchovy a péče o dítě, manželské poradenství, případně zprostředkujeme kontakt na externí poradce či organizace.


Akce pro rodiny

Velké město poskytuje nepřeberné množství aktivit a vyžití. Naše volnočasové akce tedy nemají ambici být originálnější než ostatní nabídky, ale svou činností se snažíme jít proti  anonymitě města, nedostatku přirozených sousedských vztahů, povrchnosti. 

Naše akce tedy nejsou primárně naplněné programem, ale záměrně vytváříme dostatek prostoru a příležitostí k povídání, navazování přátelství, sousedské setkávání.

Pořádáme celou řadu akcí pro rodiny, jako např.: karnevaly, hledání velikonočních vajíček, dny pro rodiny, lampionové průvody, Mikulášské besídky, tvoření pro rodiny, výlety a další.

Sledujte info v sekci Novinky.


Pobytové akce

Každý rok společně vyrážíme na pobyty - za poslední roky například pobyt pro rodiny a pobyt pro muže. Pobyty jsou výbornou příležitostí k rozvíjení rodičovských kompetencí v praxi a také k navazování přátelství mezi rodinami. Program pobytu se skládá z volnočasových i vzdělávacích aktivit. 


Komunita

Vytváříme různé platformy pro společná setkání, protože komunita je velkým obohacením pro každého, kdo je její součástí. Společně hrajeme deskové a jiné hry, vaříme a jíme, opékáme,  pracujeme, vyrážíme na výlety, slavíme, co se slavit dá. Využíváme jakékoliv příležitosti, abychom bořili ledy a mohli být spolu.