O nás

Rodinné centrum Martínek se věnuje rodinám s dětmi již od roku 2011.

Naším posláním je posilování hodnoty rodiny, mateřské a otcovské role ve společnosti. Proto je naše činnost zaměřena na celé rodiny. 

Druhou významnou oblastí naší činnosti je rozvoj komunity. Vnímáme potřebu lidí navazovat vzájemné vztahy, setkávat se, nalézat povzbuzení a inspiraci pro řešení obvyklých i neobvyklých problémů. Proto nabízíme platformu, kde se mohou rodiny poznamenané anonymitou města setkat s dalšími a zapojit se do smysluplné činnosti a vzájemných přátelských vztahů. 

Zaměřujeme se také na mladou generaci. Děti a mladí lidé potřebují na své cestě hojnou podporu, aby ve svém životě nabrali správný směr. Proto chodíme také do škol s programy primární prevence a školáky zveme na naše volnočasové kluby.

Jakými aktivitami toto poslání naplňujeme, se dočtete v sekci Aktivity. Konkrétní pozvánky na naše akce jsou v sekci Novinky.

Zakladatelem rodinného centra je Sbor Jednoty bratrské v Ostravě.

Jsme také součástí Asociace Comeniana, která sdružuje mateřská centra, rodinná centra, volnočasové aktivity pro děti a mládež a seniorské kluby Jednoty bratrské hlásící se k pedagogicko-sociálnímu odkazu své vlastní více než 565leté historie.

 


Podporují nás


V minulosti nás podpořili také


   Nadace Racek                                      Česká spořitelna                                       Nadace VIA


Výroční zprávy

Zde můžete nahlédnout do výročních zpráv Sboru Jednoty bratrské 
v Ostravě, který je zřizovatelem Rodinného centra Martínek.