Co je u nás nového


Lidové tradice znovu ožijí i u nás v rodinném centru. Přijďte si k nám vyzkoušet staleté zvyky i nové tvořivé nápady:

... aneb doktora se nebojíme! Lékařská vyšetření jsou pro většinu dětí zdrojem stresu a strachu - jak na to, aby to lépe zvládly? Jedním z nástrojů, který může situaci dětem usnadnit, je nácvik v pohodové atmosféře, když ještě "o nic nejde".

Na únorové lekci šití si ušijeme malý, ale užitečný projekt: klíčenku s podšívkou. Potrénujeme si šití zipu a jako vždy se naučíme i něco nového. Pak už jen stačí se rozhodnout, zda bude klíčenka sloužit vám nebo ji někomu darujete, třeba k nadcházejícímu Mezinárodnímu dni žen. 🙂

A je to tu, začněte si chystat masky - zveme vás na karneval! Jako vždy pro vás připravujeme nabitý program plný tance, her a zábavy. Je to fantastická příležitost, jak strávit skvělý čas se svými dětmi. Hurá na parket, těšíme se na všechny originální masky!

Páteční odpoledne a večer patří u nás v rodinném centru školákům! Od ledna jsme otevřeli dva kluby:

V novém roce nás čeká další porce šití. Lednová lekce proběhne v pondělí 15. 1. 2024 od 17 hodin. Ušijeme vyztužený košíček a při té příležitosti se naučíme i další nové prvky jako např. knoflíkové dírky.

Dárkování

22.11.2023

Jak na to, aby dárek potěšil ještě před rozbalením? Ukážeme si techniky balení dárků a tipy, jak je zkrášlit. Poradíme si i s kulatými a měkkými dárky. Přineste si s sebou dárky a balicí papíry a zabalte si je rovnou u nás. Drobné ozdoby budeme mít k dispozici.

Na tradiční čtvrteční klub dorazí Mikuláš s andělem (bez čerta), a pokud byly vaše děti celý rok hodné, dostanou sympatický balíček.

V pátek 10. 11. se společně vydáme na pochod s lampiony, kde s dětmi zažijeme dobrodružství i tajuplnou atmosféru. Na závěr uložíme broučky k zimnímu spánku - pokud chcete, můžete si nějakého broučka vyrobeného z přírodnin přinést.

Tentokrát společně zdoláme novou metu a ušijeme první větší kus oblečení: mikinu. Podle vašeho výběru můžete šít dámskou, pánskou či dětskou - záleží jen na vás. Jedná se o větší projekt, a tak jsme vybrali sobotní termín. Začneme v 9 hodin, kolem poledne si dáme společný oběd a pak budeme pokračovat.

Další beseda z oblasti výchovy se bude týkat náročného batolecího období, které přináší rodičům značné tlaky a výzvy, se kterými není vždy snadné si poradit. Přijďte si poslechnout povídání rodinného a výchovného poradce, které vám poskytne vodítka k úspěšnému zvládnutí tohoto důležitého životního období. Bude také dostatek času probrat různé...