Co je u nás nového


Blíží se Den otců, a tak s dětmi obsadíme kuchyň a vyrobíme tatínkům jedlý dárek. Společně připravíme a upečeme preclíky, které nakonec zabalíme do dárkového balení. Radost tak budou mít obě strany – jak děti, které milují pomáhání v kuchyni, tak tatínkové, kteří si zaslouží ocenění nejen na Den otců!

Slíbili jsme zveřejnit také řešení hlavolamů, aby se nemuseli trápit ani ti, kdo si už lámali hlavu dost a dost. Pojďte se podívat, jak to s nimi tedy bylo.

Dnešní den trávíme na Sdílku. Kdo jste se tam za námi stavili, tak víte, že jsme s sebou vzali také různé hlavolamy. Kromě těch dřevěných, které si můžete zahrát přímo na místě, rozdáváme také hlavolamy, které si můžete odnést s sebou domů. A kdo se u nás nestavil a nemá je v papírové formě, může se podívat sem a luštit s námi také!...

I letos budeme součástí Sdílka. Můžete se tam s námi potkat v úterý 28. května od 10 hodin do večera. Akce se koná poblíž kruhového objezdu na Hlavní třídě u "Floridy". Budeme mít otevřenou malou sdílkovou herničku a také zajímavé aktivity pro malé i velké děti.

Po narození dětí se správná výživa stává jedním z velkých témat všech maminek. Přijďte načerpat inspiraci a nápady na praktickou besedu o tomto tématu! Součástí besedy bude ochutnávka zdravých jídel vhodných pro malé děti.

Děti a média

03.05.2024

Jak zvládnout nástrahy médií a technologií, před kterými děti nejsou imunní? Téma je aktuální pro věk od miminek po teenagery. Lektor primární prevence Vlastimil Zoreník bude mluvit například o vlivu televize, tabletů, smartphonů, počítačových her na vývoj dítěte, a také o závislostech. Rodiče na besedě získají řadu výchovných tipů a užitečných...

Pojďme si posvítit na dětské zoubky! Jejich čištění je jedním z klíčových témat miminkovského a batolecího období v každé rodině. Ale co když moje dítě čištění zubů nemá rádo? Jak tento důležitý rituál úspěšně začlenit do každodenního režimu?
Náš motivační prográmek slouží právě k tomu, aby si děti čištění oblíbily a braly ho jako hru. Maminky zase...

V pátek 10. 5. 2024 se na klubu Marmeláda opět pustíme do zajímavé rukodělné činnosti, tentokrát půjde o šití. Vyzkoušíme si, jak vlastně funguje šicí stroj, jak se ovládá, a zdalipak bychom dokázali něco opravdu ušít! Věříme, že si každý účastník odnese domů hotový ušitý výrobek! :-)

Znáte to taky? Když nakupujete v obchodě tričko, tak nevyhovuje délka nebo vzor, materiál nebo střih, a nakonec odcházíte s nepořízenou. Pojďte si s námi ušít tričko na míru podle vašich představ a na tenhle scénář můžete konečně zapomenout. :-)
Navazující lekce pak bude věnovaná šití sukně.

Školáci z prvního stupně si mohou přijít vyrobit dřevěný výrobek na náš klub Marmeláda. Vyzkouší si tak práci se dřevem, potrénují svou manuální zručnost a bonusem bude radost z vlastnoručně vyrobeného předmětu.

Další metou našeho šicího kurzu je kosmetická taška. Až přijde čas dovolených, tak vám bude dělat radost na cestách. :-)

Lidové tradice znovu ožijí i u nás v rodinném centru. Přijďte si k nám vyzkoušet staleté zvyky i nové tvořivé nápady: