Co je u nás nového


Ve čtvrtek 3. 11. u nás proběhne velmi užitečná a praktická přednáška lektora primární prevence, Mgr. Martina Vlasáka. Dozvíte se, jak si poradit s nástrahami internetu, před kterými děti nejsou imunní!

S radostí oznamujeme otevření našeho oblíbeného klubu pro rodiče s nejmenšími - začínáme od listopadu! Budeme se scházet každý čtvrtek dopoledne (zrovna v listopadu nás však čeká státní svátek 17. 11., a to budeme mít zavřeno). Informace najdete na plakátu, moc rádi vás uvidíme.

Ve středu 19. 10. pořádáme další besedu, tentokrát se téma týká výchovy malých dětí. Přijďte si ji poslechnout a naberte u nás inspiraci a jistotu do všech výchovných dobrodružství!

Tuto středu 12. 10. od 17 hodin vás srdečně zveme do našich nových prostor na úplně první besedu - tématem bude pečení domácího chleba. Nemáme ještě zrekonstruované vše, ale zázemí pro besedu již máme, a tak se moc těšíme na první setkání na novém místě!

V sobotu 17. 9. 2022 strávíme celé odpoledne v Zámeckém parku na akci Zažít Porubu jinak. Najdete nás na kraji parku v těsné blízkosti radnice. Chystáme něco pro děti i pro celé rodiny, nenechte si to ujít!

Před pár dny, ve čtvrtek 25. 8., jsme dostali krásnou příležitost zapojit se do akce Sdílko Poruba jako jedni z vystavujících a strávit celý den na Alšově náměstí. Byla to radost, protože děti zaplnily naší malou herničku už před "otevírací dobou" a až do večera se herna už ani na minutu neocitla prázdná. A tak máme za sebou...

Prázdniny jsou v polovině, a nás čeká ještě jeden výlet s Martínkem - výprava na Visalaje. V úterý bude sraz v 9:30 na parkovišti na Visalajích. Den strávený v lese - to je příležitost ke sbírání borůvek, stavění domečků pro skřítky, poznávání stromů, poslouchání ptáčků a spoustu dalších dětských dobrodružství... to zní neodolatelně, jedete s námi?...

Jak víte, od začátku prázdnin jsme novými nájemníky prostor v Oblouku. Prostory jsou uvnitř velmi zanedbané, a tak je podmínkou k dalšímu fungování Martínka rekonstrukce, abyste se tam s námi mohli vy i vaše děti cítit příjemně a bezpečně. Protože jsme neziskovka a i za běžných okolností dotujeme mnohé naše programy z vlastních zdrojů, ocitli jsme...

Blíží se další výlet z naší letní série, tentokrát do Lesního parku v Klimkovicích. Proběhne netradičně ve středu, tedy 27. července, abychom se vyhnuli úternímu dešti.

Zveme vás na druhý výlet: v úterý 12. 7. navštívíme Landek park. Sraz v 9 hodin na parkovišti Landek parku. Možností, jak tam strávit společný čas, je několik (les, muzeum, rozhledna...) - domluvíme se na místě. Pokud plánujete vyrazit s námi, můžete se nám ozvat, abychom na vás jistojistě počkali na srazu, ale nutné to není. Těšíme se!

S radostí oznamujeme, že naším novým působištěm bude Oblouk (ulice U Oblouku 501/5, Ostrava-Poruba). V létě nás čeká rekonstrukce prostor a předpokládáme, že v září vás již pozveme dál.