Co je u nás nového


Poprvé se pustíme do šití oblečení, což bude posun v materiálech od tkaniny (plátno apod.) k pletenině. Začneme pěkně zlehka - v září ušijeme nákrčník, v říjnu čepici. Můžete si vybrat slabší variantu na podzim nebo rovnou teplejší na zimu. Také se dozvíte něco o údržbě šicího stroje - zkrátka můžete se opět těšit na příjemný a inspirativní večer.

A je to tu, příležitost poměřit své dovednosti, postřeh, přesnost. Zúčastněte se našeho dvojitého turnaje: jedno zápolení bude ve hře Mölkky a druhé zápolení v obřím pexesu - vyberte si jednu hru dle svého gusta.

Po letních prázdninách, kdy bylo u nás v herně zavřeno, se znovu budeme potkávat každý čtvrtek od 7. 9. po celý školní rok. Klub je určen pro rodiče s dětmi od miminek po předškoláky. Scházíme se vždy ve čtvrtek od 9:30. Máme čas na hraní, krátký prográmek, společnou svačinku.

Hlásíme změnu termínu našeho posledního letního výletu, jehož cílem je letiště v Mošnově. Proběhne v pondělí 31. 7.

Les je skvělé místo, kde strávit horké letní dny! Ve čtvrtek vyrážíme s rodinným centrem na borůvky na Visalaje.

Prázdniny jsou za rohem a léto už láká k výletům všeho druhu. V červenci a srpnu tedy necháme herničku zavřenou a raději vyrazíme společně za dobrodružstvím! Sbalíme svačinky, batůžky, kočárky, odrážedla a všechny ty výletní nutnosti, a hurá na cesty!

Malí kuchaři

10.05.2023

... aneb V kuchyni s nejmenšími! Batolata milují, když je zapojíme v kuchyni – pojďme tedy s našimi malými kuchaři připravit společně něco dobrého na zub. Čeká vás prográmek na téma ovoce a vitamínů, jehož součástí bude příprava slavnostního zdravého poháru. To si zamlsáme!

To je radosti, když se podaří naučit batole chodit na nočník! Komu by chybělo věčné přebalování plenek? Jste-li ve fázi, kdy si přejete s vaším dítětem zdolat tento mezník, neváhejte a přijďte se inspirovat na besedu pro rodiče. Budeme mluvit o tom, jak poznat, zda je dítě už na odplenkování připravené, či jak ho pro používání nočníku motivovat.

Přijďte si s námi ušít další užitečnou věc pro sebe či praktický dárek pro vaše blízké - POUZDRO SE ZIPEM.

Beseda se bude věnovat tématu, které dovede docela potrápit. Jaké zdravotní potíže přináší zvětšená nosní mandle? Jak můžeme potíže zmírnit? A kdy je nevyhnutelná operace?

Jaro už se pomalu hlásí ke slovu, a tak ohlašujeme konání naší Velikonoční dílny v sobotu 1. dubna.
Chlapi a chlapci se u nás můžou naučit plést pomlázku, bude to pak o Velikonočním pondělí větší šleha než s tou kupovanou! S dětmi budeme péct zvířátka z mazancového těsta – tradici tak pojmeme z nového úhlu pohledu. A na třetím...